7 varovných signálů: designér vysvětluje, jak poznat nekvalitní nábytek

Ať už zařizujete nový pokoj nebo renovujete starý, můžete ušetřit spoustu peněz a času, pokud budete předem vědět, jakému nábytku se vyhnout. Designérka interiérů s desetiletou praxí upozornila na sedm znaků, které svědčí o nekvalitním zboží, uvádí. Kanál 24 cituje Business Insider.

Viz také: Proč se nábytek rychle kazí: důvod se skrývá v našich špatných návycích

Jak si vybrat kvalitní nábytek do domácnosti

V první řadě odborník radí věnovat pozornost tomu. stabilitě nábytku. Viklavé nohy nebo nestabilní rám jsou varovnými signály, které by se neměly ignorovat. Jemně s předmětem zatřeste. Pokud se zdá být nestabilní nebo jsou nohy na podlaze nerovné, je pravděpodobně špatně smontovaný. stabilita je důležitá zejména u předmětů, jako jsou stoly a židle, které se používají denně.

Měli byste také pečlivě zkontrolovat hrany a rohy nábytku, zda nejsou zpevněné. známky odlupování nebo odlupování. To je jasný příznak špatné kvality.

Kromě toho designérka zdůraznila, že se snaží vyhnout nákupu nábytku, který je drží pohromadě pomocí sponek, hřebíků nebo viditelných šroubů.protože to může být známkou nedbalého zpracování. Takový nábytek pravděpodobně není určen k dlouhodobému používání. Místo toho hledá nábytek s bezpečnými způsoby spojování, jako jsou holubičí ocas nebo spoj na pero a drážku, které se často používají u kvalitního nábytku.

Důležité je také zkontrolovat povrch stolů, komod a dalšího nábytku, abyste se ujistili, že na něm nejsou žádné nečistoty. nerovnosti, kapky nebo bubliny v povlaku.. Kvalitní lakování podtrhuje krásu předmětu a chrání jej před poškozením. Nestejnoměrná barva nebo viditelné stopy po štětci mohou svědčit o uspěchané nebo neuspokojivé práci.

Renomovaný výrobce by měl svůj výrobek podpořit zárukou nebo pružnými pravidly pro vrácení zboží. Pokud prodejce nábytku nebo společnost nenabízí žádnou formu záruky po zakoupení – je to signál, že výrobce si není jistý životností a kvalitou svého výrobku.

Odborník si všiml, že při nákupu sedacího nábytku by mělo být prioritou pohodlí. Vždy si sedá na židle, pohovky a lavice, aby vyzkoušela jejich pohodlnost. Pokud jsou příliš tvrdé nebo příliš měkké nebo pokud je přes čalounění cítit rám, takový nábytek obchází. Kupovat něco s nadějí, že se to časem stane pohodlnějším, je příliš riskantní.

Nezapomeňte zkontrolovat, zda je pro vás sedací nábytek pohodlný / Foto článek

Designér nabádá, abyste nepodlehli pokušení vybrat si nejlevnější nábytek. Nereálně nízká cena často znamená, že se ušetřilo na materiálu a konstrukci. Takové zboží dlouho nevydrží.

Zároveň by měl podezření vzbuzovat i nábytek, který je předražený bez jasného zdůvodnění. Vždy porovnávejte ceny, abyste se ujistili, že cena odpovídá kvalitě a řemeslnému zpracování předmětu.

Share to friends
Rating
( No ratings yet )
Příběhy, tipy a nápady na blogu Kinderschule.cz

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: